Boekpresentatie ‘Luftwaffe-experimenten bij de Oude Haven’
Algemeen Kort nieuwsARNHEM - Martijn Reinders en Hans Timmerman presenteren donderdag 11 september hun boek ‘Luftwaffe- experimenten bij de Oude Haven. Het mysterie van het Würzburg Riese radarapparaat aan de Arnhemse Rijn.’ De boekpresentatie is in Erfgoedcentrum Rozet aan Kortestraat 16 in Arnhem. Aanvang 17.00 uur. Vrij entree.
Lang bleef het een mysterie: het imposante Würzburg Riese-radarapparaat aan de Rijn bij Arnhem. Waarom stond het daar, wie bediende het, en wat gebeurde er omheen? Voor hun boek doken Reinders en Timmerman diep in archieven om deze vragen te beantwoorden. Ze plaatsen het apparaat in een groter, vrijwel onzichtbaar strijdtoneel: de technologische oorlogsvoering van de Luftwaffe.
Arnhem bleek een knooppunt. Radarposten, peilstations (Teerose), de commandobunker Diogenes en Fliegerhorst Deelen vormden samen een complex netwerk dat cruciaal was voor de Duitse luchtverdediging. Aan de hand van gedetailleerd onderzoek reconstrueren de auteurs de rol van het Arnhemse radarapparaat binnen dit systeem.
De resultaten bieden nieuwe, fascinerende inzichten in de verborgen geschiedenis van de luchtstrijd boven Nederland. Na een korte presentatie door de auteurs is er gelegenheid een (gesigneerd) exemplaar van het boek te kopen.