Een sportief duel.
Een sportief duel. Arvid Oostveen

Succesvolle G-groep bij Arnhemse schermclub Lancelot

Algemeen

ARNHEM - Bij de Arnhemse schermclub Lancelot draait het om snelle duels en topsport maar zeker ook om plezier, zelfvertrouwen en meedoen op je eigen manier. Al jaren verzorgt de schermclub op de woensdagmiddag speciale schermlessen voor kinderen met een verstandelijke beperking - het zogeheten G-schermen - en met succes.

Tijdens de trainingen leren kinderen spelenderwijs omgaan met het schermmateriaal, werken ze aan motoriek, concentratie en samenwerking en ontdekken ze hoe leuk bewegen kan zijn. “Iedereen kan schermen”, vertelt trainer Arvid Oostveen. “We passen de oefeningen aan op elk kind. Het gaat niet om winnen, maar om groeien, plezier maken en samen sporten en uiteindelijk verdienen ze natuurlijk een mooi diploma.”

“De groep is inmiddels een vaste waarde binnen de schermclub. Ouders zien hun kinderen sterker en zelfverzekerder worden, terwijl de kinderen zelf vooral genieten van het spel, de beweging en het samen trainen.”

Om meer kinderen deze kans te geven, start binnenkort een nieuwe instroomgroep. Belangstellenden zijn welkom om proeflessen te doen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via de website www.lancelot-schermclub.nl.  

Afbeelding