Theo Janssen in Museum Arnhem.
Theo Janssen in Museum Arnhem. Foto: Jur Ruberti

Museum Arnhem: gratis kunst kijken op de zaterdag

Algemeen

ARNHEM - Oud-profvoetballer, trainer en analist. Theo Janssen is het allemaal. En dan is hij ook nog eens een van de gezichten voor de nieuwe campagne van Museum Arnhem rond de gratis zaterdagen. Museum Arnhem is namelijk iedere zaterdag gratis toegankelijk voor Arnhemmers. 

‘Trotse Arnhemmer’ is een titel die Theo past als een warme jas. “Arnhem is echt heel mooi. Het is mijn geboorteplaats, de plek waar mijn kinderen opgroeien, waar mijn familie woont. De stad heeft heel veel en er woont een bijzonder volk. Echte Arnhemmers zijn cynisch, waar ik erg van houd. Wij gaan niet zomaar ergens naartoe. Er moet iets te halen zijn, je moet meegenomen worden.” 

Dat meenemen kan Museum Arnhem wel. Vooral de tentoonstellingen die meerdere zintuigen prikkelen, spreken Theo aan. Hoe meer er gebeurt, hoe beter. Zoals in het werk ‘Roerloos’ van Sara Vrugt. “Het geluid doet wat met je, je wordt er nieuwsgierig van. Net als de gekke beelden in de tuin van het museum. Het werk dat met kauwgom is beplakt is mijn favoriet.” 

Theo is ervan overtuigd dat een stad van alles moet bieden. “Als Arnhemmer moet je sowieso een keer Museum Arnhem bezoeken. Het hoort bij de stad, bij Arnhemmer zijn. Het is gratis op zaterdag, dus loop eens binnen.” 

Zijn vergoeding voor de campagne staat Theo af aan een Arnhems goed doel. “Het is vooral belangrijk dat Arnhemmers hiervan weten. Als ik daaraan kan bijdragen, dan doe ik dat graag.” 

Museum Arnhem, Utrechtseweg 87 in Arnhem, tel. 026-3031400 of kijk op www.museumarnhem.nl.